Teksty

MENTAL EDGE

Od wielu lat świat pokera przechodzi dynamiczne zmiany – poziom graczy ciągle rośnie, przez co współczesny pokerzysta zmuszony jest do nieustannego poszukiwania coraz to nowych źródeł przewagi nad swoimi przeciwnikami. „Mental Edge” jest narzędziem, dzięki któremu każdy gracz może rozwiązać ten problem.

Książka jest przewodnikiem umożliwiającym profesjonalizację na wielu płaszczyznach. Udowadnia ona, że każdy jest w stanie udoskonalić swój warsztat, odnosząc w efekcie lepsze wyniki.

Tytuł książki „Mental Edge” nawiązuje do dwóch bardzo ważnych elementów. Po pierwsze – poker jest grą o modelu „gracz przeciwko graczowi”, czyli chcąc być graczem wygrywającym, musimy zdobyć przewagę nad swoimi rywalami. Z kolei słowo „Mental” odnosi się do całej sfery mentalnej, czyli psychologii o raz profesjonalnego podejścia i organizacji gry.

Lechrumski

 

PSYCHOLOGIA I PROFESJONALNE PODEJŚCIE

„Mental Edge” to obowiązkowa lektura, która porusza tematy do tej pory nie uwzględniane w żadnej specjalistycznej literaturze. Proponuje rozwiązanie pochodzące ze zdobyczy wielu dziedzin, takich jak psychologia, psychologia sportu czy psychologia inwestowania.

Książka pokazuje różnice między profesjonalistami a zwykłymi niedzielnymi graczami, między innymi w podejściu do gry, etyce pracy, systematyczności czy efektywności. Zwraca jednak uwagę na fakt, że mimo tego, że nie każdy może zostać graczem zawodowym i utrzymywać się wyłącznie z gry w pokera, to każdy może stać się profesjonalistą i odnosić sukcesy na miarę swoich umiejętności i ilości włożonej pracy – bez potrzeby poświęcania 8 godzin dziennie na naukę gry.

W moim odczuciu profesjonalista to osoba, która dba o wszystkie elementy, o najdrobniejsze szczegóły, takie jak tryb życia, organizacja pracy, planowanie, oprogramowanie czy sprzęt – wszystkie elementy, które mogą dać mu przewagę nad przeciwnikami, zwiększyć jego komfort gry i sprawić, że będzie podejmował lepsze decyzje i w efekcie – zarabiał więcej pieniędzy.

Lechrumski

 

UNIWERSALNY PRZEWODNIK

„Mental Edge” w wyczerpujący sposób porusza wszystkie tematy związane z profesjonalizacją i zastosowaniem dorobku nauk psychologicznych w grze. 95% treści książki nie pojawiło się w żadnych dotychczasowych poradnikach, co sprawia, że pod względem merytorycznym jest ona unikalna spośród wszystkich pozycji na rynku.

Szczegółowo omówione w „Mental Edge” tematy to m.in.:

 • profesjonalna praca nad grą
 • dyscyplina i budowanie skutecznych nawyków
 • budowanie właściwego nastawienia do gry
 • ergonomia pracy
 • wybór właściwego oprogramowania
 • efektywna organizacja czasu
 • wyznaczanie celów
 • właściwa dieta i suplementacja
 • i wiele innych!

Wdrożenie w życie rozwiązań zawartych w książce gwarantuje poprawę efektywności pracy, co przełoży się na zwiększoną efektywność w szerokim wachlarzu sytuacji.

 

NIE TYLKO DLA POKERZYSTÓW

Mimo skoncentrowania uwagi na problematyce uzyskiwania przewagi w grze w pokera, z rozwiązań przedstawionych w „Mental Edge” efektywnie skorzystają m.in.:

 • profesjonalni inwestorzy
 • sportowcy
 • traderzy
 • mikroprzedsiębiorcy
 • psychologowie sportu
 • osoby zainteresowane rozwojem osobistym

Sami recenzenci książki przyznali, że szereg jej zastosowań wykracza daleko poza pokerowy stół. Zmiana nastawienia, efektywne zarządzanie czasem czy umiejętność wyznaczania celów będzie zawsze pozytywnie wpływać na osiągane przez nas rezultaty, niezależnie od dziedziny życia.

 

O AUTORZE

Leszek „Lechrumski” Badurowicz – specjalista w dziedzinie psychologii pokera, autor ponad 200 filmów szkoleniowych i licznych opiniotwórczych artykułów branżowych. Trener w prestiżowych szkołach pokera, takich jak PokerStrategy czy Run It Once, gdzie jako jedyny Polak tworzy materiały dla uczniów z całego świata. Absolwent psychologii sportu na Uniwersytecie SWPS. „Mental Edge” jest podsumowaniem jego wieloletniej pracy i doświadczeń z zastosowania treningu mentalnego i profesjonalizacji podejścia do gry w pokera.

 

Mental Edge to unikalny przewodnik, który pomoże Ci osiągać wyniki na miarę Twojego potencjału.

Recenzje

Inspirująca lektura. Jestem przekonany, że dla każdej osoby nastawionej na rozwój, niezależnie od dziedziny jaką się zajmuje, będzie stanowiła ogromną wartość. Książka nie tylko skłania do refleksji, lecz daje również konkretne, gotowe do wykorzystania narzędzia, dzięki którym niekoniecznie będziesz pracował więcej, ale z pewnością mądrzej.

Wojciech „GramGrubo” Gołacki
Czołowy polski pokerzysta. Gracz High Stakes w odmianie Pot Limit Omaha

 

Etykieta profesjonalisty – tak mogłaby się nazywać książka Lecharumskiego. Kluczowe zagadnienia poprawiające jakość naszych sesji napisane przez gracza dla graczy. (…) Wyselekcjonowanie i skumulowanie najważniejszych informacji na temat mental game w jednej książce jest czymś czego polska scena pokera potrzebowała, dobrze że wzięła się za to taka osoba jak Leszek.

Soek
Profesjonalny gracz mid/high stakes w odmianie NLHE, trener PokerStrategy

 

Mental Edge uświadamia nam jak chaotyczne wykonywanie codziennych czynności kradnie nasz czas. (…) Polecam tę książkę nie tylko pokerzystom, ale też każdemu kto ceni swój czas, chce się rozwijać i dąży do perfekcji w tym co robi. Mimo mojego siedmioletniego doświadczenia pokerowego znalazłem w niej wiele wskazówek, z których na pewno skorzystam w przyszłości.

Mikołaj „Teges” Zawadzki
Profesjonalny gracz pokerowy (Zdobywca bransoletek WCOOP oraz SCOOP)

 

Książka jest zbiorem popartych przykładami strategii, które są niezbędne do osiągnięcia sukcesu w świecie pokera. Porusza wiele tematów, które uczynią z Ciebie nie tylko lepiej zorganizowanego i bardziej profesjonalnego gracza, ale również szczęśliwego człowieka.
Polecam!

Marcin Wydrowski
Profesjonalny gracz turniejowy (zwycięzca WPT Praga 2012)

Grafiki

Filmy

 

Dane kontaktowe

Wydawnictwo ART-Tech
Zygmunta Augusta 5/1
31-504 Kraków
Polska
kontakt@mental-edge.pl